استفاده از اسکوپ سنگ در نماکاری ساختمان بسیار رایج بوده و از جمله قطعات پراستفاده در این حوزه از صنعت است.

استفاده از سنگ برای زیبا سازی نمای ساختمان ها جلوه ای زیبا و بی نظیر به ساختمان ها میدهد.در واقع انسجام ساختمان از نظر زیبایی شناسی و از لحاظ معماری توسط این وسیله و نمای آن صورت میگیرد.استفاده از این جنس در نماکاری میتواند مزایای زیادی داشته باشد ،از جمله اینکه باعث میشود در شهر های پرجمعیت که آلودگی هوا زیاد است به راحتی بتوان آن را تمیز کرد.ساختمان هایی که که نمای آن ها از این جنس باشند،نسبت به مصالح دیگر دیرتر کثیف میشوند و در واقع استفاده از آن به گونه ای باعث میشود ساختمان ها هویتی معنادار پیدا کنند.

اسکوپz

برای نصب اسکوپ سنگzدر پشت مصالح مانند قطعات دیگر ،نیاز است که ابتدا شیاری را ایجاد کنیم.این کاربه وسیله دستگاه برش سنگ انجام میگیرد.

اندازه ظاهری این قطعه مانند حرف z زبان انگلیسی که آن را در داخل شیار قرار داده و در مرحله بعد مصالح را که آماده نصب است در محل خود قرار میدهیم و سپس در پشت آن ملات را میریزیم .این اسکوپ سنگ نما باعث اتصال ملات سنگ شده و از افتادن آن در مواقعی که ساختمان دچار تکانه میشود مخصوصا در موقع زلزله ،جلوگیری میکند .

اسکوپ پروانه ای 

برای نصب اسکوپ سنگ پروانه ای در پشت سنگ ابتدا باید شیاری ۴۵درجه  در پشت آن ایجاد کنیم و بعد با قرار دادن اسکوپ سنگ پروانه ای در پشت سنگ و ریختن ملات در پشت آن ،باعث میشود که این اسکوپ نما به ملات چسبیده و مانع افتادن آن خواهد شد.

برای ساختانهایی که در آنها از سنگ نما استفاده شده است و اسکوپ صورت نگرفته باید چه کار کنیم؟

راه حل ساده است.برای رفع این مشکل توسط پیچ و رول پلاک مصالح را اسکوپ کرده تا با این کار از افتادن آنهایی که در نما هستند،در صورت خشک شدن ملات پشت آن و یا تکانه های ساختمان جلوگیری کنیم.

برای انجام این کار باید نکته ای را رعایت کنیم و آن این است که ابتدا باید حتما نبشی مناسب را در زیر مصالح موجود در نما قرار دهیم،زیرا قرار دادن نبشی سبب خواهد شد که نبشی بارنما را به سازه منتقل کند.

اسکوپ سنگ چیست؟

از آنجایی که سنگ ها سطح نسبتا صاف و جذب آب پایینی دارند پیوند مناسبی با ملات های پشت خود برقرار نمیکنند و همین باعث میشود که امکان افتادن آنها همیشه وجود د ارد،به ویژه سنگ هایی مانند اسکوپ سنگ گرانیب که جذب آب پایین و سطح بسیار سختی دارند.

اسکوپ نما چگونه تهدید زلزله را می کاهد؟

تهدید فرو ریختن نما در هنگام زلزله میتواند بسیار حیاتی و مهم باشد .

برای حل این مشکل روش های مختلفی توسط معماران و مهندسین ساختمان طراحی شده اما یکی از این روش ها استفاده از اسکوپ سنگ میباشد ،بنابراین برای جلوگیری از سقوط مصالح از نمای ساختمان آن را به اصطلاح اسکوپ سنگ نما می کنند

برای نصب این سنگ ها به شما توصیه میشود برای نصب این سنگ ها از روش هایی مانند پیچ کردن و یا از اسکوپ استفاده کنید .

دلیل استفاده از اسکوپ سنگ 

استفاده از اسکوپ باعث میشود که سنگ های کار شده به صورت ایستاده و سنگ های استفاده شده در نمای ساختمان ،از استحکام بیشتری برخوردار میشود .این موضوع به قدری برای نمای ساختمان مهم است که در ساختمان های بلند برای نصب سنگ نمای از ریل برای مهار سنگ استفاده میشود

یکی از روش های بسیار آسان و ارزان اسکوپ سنگ در نما،چسباندن تکه های سنگی به ابعاد حدود ۳سانتیمتر و ضخامت حدود ضخامت سنگ،در فواصل و تعداد مناسب،در پشت سنگ است.

جهت  خرید اسکوپ سنگ با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید

تهران:۰۹۳۶۳۷۱۱۶۱۶

تبریز:۰۹۱۴۲۵۰۵۴۸۵