با توجه به استفاده گسترده از بتن برای ساخت مخازن آبی،کانال های انتقال آب ،تصفیه خانه های آب و فاضلاب،لوله های بتنی ،استخر ها و …که برای انتقال و نگهداری آب مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین ساخت و ساز های بتنی نظیر سیلوی ذخیره آرد و گندم تونل ها و سازه های بتنی در مجاورت آب که احتمال نفوذ آب به صورت فشار منفی به داخل سازه وجود دارد و با توجه به رفتار سازه ای بتن و ممانت ترک خوردگی و شکستگی در مقاطع حجیم و در مقیاس های بزرگ از ططرفی و همچنین از سوی دیگر الزامات اجرایی و محدودیت های اجرایی و یا قطع بتن موجب شده است که چاره ای برای آببندی و ممانعت عبور آب و مایعات از درز های انبساطی و اجرایی و نقاط قطع بتن اندیشیده شود.کارآمدترین و موثرترین مصالح موجود برای آب بندی درز های اجرایی انبساطی و نقاط قطع بتن و درز ها نصب و جایگذاری میشود.

واتراستاپ ها معمولا به صورت ۱۵تا ۵۰سانتی متر و ضخامت ۲تا ۱۲میلی متر و قدرت ارتجاعی با elangationحدودا ۲۵۰تا ۴۰۰درصد طراحی و تولید میشود که در ادامه به طور مفصل به آنها خواهیم پرداخت .

نوار آببندی واتراستاپ از جنس pvc به روش اکسترود تولید میشود.

با توجه به ضخامت دیوار ها و کف های بتنی و همچنین فشار موجود در سازه پهنا و ضخامت واتراستاپ تعیین میشود.

به طور کلی واتراستاپ پی وی سی که مورد مطابق با استاندارد های بین المللی میباشد باید قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و بتواند با توجه به ابعاد و حجم سازه های بتنی و همچنین پیچیده شدن شکل و نوع مقاطع و شرایط اجزای سازه تغییر شکل یابند

برای خرید و مشاوره بیشتر با شماره ۰۲۱۴۴۲۱۷۰۷۶تماس بگیرید.