واتراستاپ قطعه ای جانبی در اجرای سازه های بتنی هست که با هدف آب بندی درز های اجرایی و انبساطی سازه های هیدرولیکی و یا در معرض آب تعبیه میگردد

تفاوت واتر استاپ تخت و حفره دار:

امروزه یکی از قطعات کمکی پر کاربرد در سازه های بتنی هیدرولیکی مانند استخر و مخازن آب و فاضلاب زیرزمین ها و …واتراستاپ میباشد.

به صورت کلی از واتراستاپ تخت برای درز های اجرایی و از واتراستاپ های حفره دار برای درز های انبساطی استفاده میشود .

واتراستاپ ها به شکل نوارهای منعطف با پهنا و ضخامت معین بوده که قبل از بتن ریزی مطابق نقشه درز ها در زمان قالب بندی در سازه مستقر میشوند که نیمی از این نوار در بتن ریزی سازه اول در بتن دفن میشود و نیم دیگری ان در بتن سازه جدید مدفون میشود و در طول امتداد درز این نوار درز را میبندد.

این محصول با توجه به مکان استفاده و نوع پروژه در انواع مختلفی تولید و مصرف میشود که در ادامه به واتراستاپ های مورد استفاده در پروژه ها می پردازیم.

واتراستاپ پلیمری (پی وی سی)

اولین واتراستاپ های پلیمری درسد هوور کلرادو آمریکا در سال ۱۹۳۰به مصرف رسیده است و در دهه ۱۹۵۰استفاده از این محصول به طور جدی در پروژه های عمرانی آغاز گردیده است.ارزانی این مواد نسبت به نوع لاستیکی آن و قابلیت جوش جوش پذیری پی وی سی از مزیت های پی وی سی نسبت به نوع لاستیکی میباشد.برتری واتراستاپهای لاستیکی نسبت به نوع پی وی سی واکنش پذیری پایین آن نسبت به ترکیبات عالی هیدروفوبیک میباشد و مصرف این نوع واتراستاپ ها همچنان در پروژه هایی که سیال مجاور درز بتن از نوع ترکیبات نفتی و یا دیگر سیالات هیدروفوبیک میباشد رایج است

مزیت های واتراستاپ pvc

۱-راحتی اجرا

۲-تنوع در طرح

۳-تنوع در سایز

۴-قیمت مناسب محصول نسبت به مدل فلزی آن

۵-قابلیت جوش پذیری پی وی سی

این محصول به شکل رول پیچ در متراژ ۲۵متری عرضه میشود ودر هنگام اجرا لازم است که به ابعاد مورد نیاز بریده و یا به یکدیگر جوش داده شوند.

جوش دادن واتر استاپ های پی وی سی با دستگاه هویه انجام میشود ،به شکل ذوب دو سر این محصول و چسباندن دو بخش مذاب به یکدیگر میباشد.

ایفاپلاست تولید کننده واتراستاپ های پی وی سی میباشدپ

برای خرید این محصول منحصر به فرد با کارشناسان فروش گروه صنعتی ایفاپلاست تماس حاصل فرمایید.

دفتر مرکزی فروش:۰۲۱۶۶۸۰۸۴۵۳

کارشناسان فروش:۰۹۱۲۹۶۸۷۹۵۸-۰۹۱۲۳۳۹۲۹۱۹